Citrín

Kód: 167
Neohodnoceno
65 Kč
Skladem (>5 ks)

Rozměry*: 1-3 cm

Čakra: třetí

Účinky: kámen bohatství a štěstí, proti nočním můrám, odstraňuje negativní energie

Zdraví: citrín blahodárně působí na chronický únavový syndrom, povzbuzuje trávení, slezinu a slinivku břišní, zažehnává infekce v ledvinách a močovém měchýři, podporuje krevní oběh, udržuje v rovnováze činnost štítné žlázy, posiluje nervy, příznivě působí při zácpě a zabírá na celulitidu, zahání únavu 

Znamení zvěrokruhu: blíženec, lev

Naleziště: Brazílie, Rusko - Ural, Francie, Madagaskar, Indie, USA

Zajímavosti:  Lidé začali vyrábět umělý citrín především kvůli ceně: zpracováním běžnějších kamenů, jakým je ametyst, vzniká cenově dostupnější alternativa k vzácnému přírodnímu citrínu.

*váha i rozměry jsou orientační 

Detailní informace

Podpora lokálních tvůrců
Záleží nám na tom, co prodáváme
Jsme hrdí na to, že podporujeme lokální tvůrce, kteří přinášejí originální a jedinečné produkty, které nelze pořídit nikde jinde než u nás.
Produkty s příběhem
Prověřujeme kvalitu minerálů
Naše produkty mají příběh, protože se snažíme podpořit drobné výrobce a umělce, kteří svými výrobky přinášejí na svět kus své duše a originalitu.
Spokojený zákazník
Spokojený zákazník
Pro nás je spokojenost zákazníka naší nejvyšší prioritou a proto se snažíme poskytnout skvělou zákaznickou podporu a osobní přístup.

Detailní popis produktu

 

Umělý citrín vzniká tepelným zpracováním ametystu nebo kouřového křišťálu.

Tento proces se provádí v pecích, kde jsou kameny vystaveny vysokým teplotám (obvykle mezi 470 až 560 stupni Celsia), dokud nedosáhnou požadovaného žlutého odstínu citrínu.

Tepelné zpracování je běžná a uznávaná metoda pro změnu barvy drahokamů.

Většina obchodníků prodává tento kámen bez upozornění, že nejde o pravý citrín. Pro nás je důležité Vás na toto upozornit, abyste ze svého nákupu mohli mít jen radost.

×

Splátková kalkulačka ESSOX